Skip to main content

NAŠE PIVA

CELÝ ROK MŮŽETE NAJÍT NA ČEPU I V LAHVÍCH

SEVERSKÝ LEŽÁK

Je to naše vlajková loď, která vyplula jako první z varny ze Zdibského pivovaru. Další várky již byli vařeny u nás a receptura se do dnes nezměnila. Je to spodně kvašený, světlý, jednormutový ležák s alkoholem okolo 5%. Slad používáme světlý plzeňský ze sladovny Kounice, pro barvu a pěnivost přidáváme Best chit malt a Crystal 100. Davají pivu krásnou světlou krémovou pěnu, zlatavou barvu a plné tělo. Pro svěží a přitom hořké napití vše doplňujeme chmeli Rubín a Harmonie, kde můžete najít i voňavé tóny rozkvetlé louky.

SEVERSKÁ APA – AMERICAN PALE ALE

To bylo naše druhé pivo, které vyplulo z pivovaru Cobolis. Další várky již byla veřana u nás. U tohoto piva jsme recepturu změnili, první návrh nás úplně nenatchnul, nicméně již dnes můžete ochutnat naší druhou verzi. Je to standartní svrchně kvašený American pale s alkoholem okolo 4,5%, kde je požit slad Best pale ale a Best caramel hell, v této kombinaci si můžete vychutnat lehce karamelové tělo s lehkými tóny oříšků, po kterém přichází na řadu výrazná chuť chmele a toEl Dorado a Amarillo. Jsou to americké chmeli, které nesou zajímavé kombinace chutí a vůní. Můžete zde najít vévodící chuť meruněk a broskvý, kterou pod trhnou citrusy a grepfruity. Za studena chmelíme jednou a to Amarillem.

NÁŠ VÁCLAV – LEŽÁK

Václav vzniknul na podzim loňského roku, když jsme si říkali, že je pořeba posílit ležáky na našem čepu. A tak vzniknul lehčí ležák se skvělou pitelností s alkoholem okolo 4,5%. Je to je jednormutový, spodně kvašený, světlý ležák, kde jeho zákled je plžňský slad z Kounic, Best chit malt a Crystal 100. Tato kombinace se nám již osvedčila u Severského ležáku a tak jsme ji použili i zde. Barva je trošku tmavší, aby byl i vidět rozdíl mezi těmito ležáky. Chmeli jsme použili Rubín a Agnus, v této kombinaci můžete najít chutě spíše zemité a kořenité, typické pro klasiké České chmely. Hořkost je příjemná a tak pivo osvěží a vyzve Vás k tomu, aby jste si dali další.

SEVERSKÝ ANDĚL – CALIFORNIA

Anděl je naše připomínka léta, slunce a parného počasí. Toto je americké styl piva, který má být lehký, svěží a skvěle pitelný. Což se nám s naším Andělem povedlo. Je to spodně kvašené pivo, vařené infuzí (tedy jako svrchně kvašené), jantarové barvy, s alkohlem okolo 5,6%. Jsou zde použity slady, plzeňský z Kounic, Best melanoid, Best caramel Amber, a Best caramel Aromatic, jejich kombinací jsme docílili krásné jantarové barvy, která jde do rubínově červené. Chuťově je pivo svěří a lehké, přijmně ořiskovo čokoládové, nicméně není sladké v chuti ani vůni. To vše jsme doplnili výbušnou chutí chmelů Pahto a Willamtte, kde najdete jemnou zemitost a černý rybíz. Při studeném chmelení jsou použili oba chmely.

SEVERSKÝ ALE

U tohoto piva jsme výjmčně zvolili variantu nevařit ho u nás, ale v pivovaru Zdiby. Důvod je jednoduchý a to je jiné složení vody. Takto výrazně chmeleného Ale by jsme dosahovali velice těžko. Zde Vám můžeme prozradit, že pivo je svrchně kvašené s alkoholem okolo 4,5%, základem je plzeňský slad z Kounic a karamelové slady. Je tedy pivo lehké a výrazně hořké, což způsobují dva chmely a to Citra a Kazbek. Pivo je velmi pitelné, má velký řiz a jak chmely napovídají najdete zde hlavně chuť citrusů, což je pro tento druh piva typické. Oba dva chmely jsme použili i na studené chmelení.

NÁROZOVĚ ČI SEZÓNĚ U NÁS NAJDETE

HOŘKÁ VÝČEPNÍ DEVÍTKA

Devítka není žádné béčko ve světě spodně kvašených piv. Má nižsí obsah alkoholu a to okolo 3.6%, rozhodně je skvěle pitelná a na sluníčku s Vámi nezamává :). Zde jsme použili slad plzeňský z Kounic, Best chit a Crystal 100, jelikož tyto tři suroviny spolu skvěle hrajou. U tohoto piva jsme zvedli barvu, ikdyž se stále ředí mezi světlá piva. A opět zde můžete potkat naši oblíbenou kombinaci chmelů Rubín a Agnus, kde je teda vyšší množství Agnusu, aby jsme docílili výrazné hořkosti piva.

  • můžete zde potkat i její doplněk a to Severskou borůvku, které vzniká z naší Devítky

SEVERSKÁ PŠENICE

Jak již název napovídá, pustili jsme se i do pšeničného piva. Jejich jemnost, plnost, lehkost a voňavost nás nepřestane překvapovat. Je to tedy svrchně kvašené pivo, s alkoholem okolem 4,3%.

Slady jsou zde Best wheat, plzeňský z Kounic a Best caramel hell. Chmel jsme použili Agnus a Mimosa, chteli jsme docílit jemné hořkosti, která doplní celé pivo a podpořit vůní banánů a ovoce, což se skvěle povedlo.

SEVERSKÁ BESTIE – INDIA PALE ALE

U tohoto piva vznikali velké otazníky a to především, zda to naše technologie zvládnout a už když jsme dávali dohramady varný list, tak jsme jí začali říkat Bestie. Výsledek se povedl a můžete ji ochutnat v zimním období na našem čepu. Je to tedy svrchně kvašené pivo s alkoholem okolo 6,2%.

Jsou zde slady Best pale ale, Best cara pils, Best karamel hell a kyselý slad. Tato kombince způsobila velice plné, hutné tělo,  které je zakalené a úžasně pitelné. Do toho se derou dva chmely, se kterými je i za studena chmeleno a to Cascade a Mosaic, které protlačí chuť tropického ovoce a lesních plodů. Je to Bestie na varně, ale na pití to je miláček.

HEŘMAN – MEDOVÝ LEŽÁK

Julii u nás najdete pouze v podzimním období a to kvůli medu. Plánujeme ji pro velkou poptávku vařit každý rok. Jedná se o náš ležák, který jsme zjemnili lehkou medovou chutí lučního medu z regionální oblasti.